В днешния брой на „Държавен вестник“ са обнародвани промени в Закона за предучилищното и училищното образование, съгласно които през учебната 2023/2024 година предучилищното образование на децата на 4-годишна възраст става задължително. През учебната 2020/2021 г. дистанционна форма на обучение ще може да се извършва независимо дали е обявена извънредна епидемична обстановка. При епидемия обучението ще е онлайн, за да не губят учениците от материала. Дистанционното обучение за повече от 30 учебни дни ще бъде възможно, ако поради здравословни причини присъствието на ученика в училище поставя в риск живота и здравето му или живота и здравето на човек, с когото живее на един адрес, както и по избор на ученика и след разрешение на началника на регионалното управление на образованието. Дистанционно обучение до 30 учебни дни ще се разрешава със заповед от директора на училището. От 1.01.2021 г. държавата ще компенсира разходите за отглеждане и обучение на децата, за които няма места в държавните и общинските детски градини.
Обнародвано е Постановление № 256 от 14 септември 2020 г. за създаване на Държавна агенция за научни изследвания и иновации като специализиран орган към Министерския съвет за разработване и изпълнение на политиката по научни изследвания, иновации и трансфер на технологии в България. В срок от два месеца кабинетът трябва да приеме и Устройствен правилник на новата структура. Очаква се Държавната агенция да обедини и концентрира усилията на българските институции в области като приложни научни изследвания, подкрепа на иновации и иновационната инфраструктура, взаимодействие между наука и реален сектор.
Обнародвана е Спогодба между Република България и Кралство Саудитска Арабия за избягване на двойното данъчно облагане по отношение на данъците върху доходите и предотвратяване на отклонението от данъчно облагане, която беше подписана през 2018 г. Спогодбата се прилага само спрямо лица, които са местни лица на едната или на двете договарящи държави. Съществуващите данъци, за които се прилага Спогодбата за България, са данък върху доходите на физическите лица, корпоративния подоходен данък и патентния данък, а за Кралство Саудитска Арабия са закатът и данъкът върху доходите, включително данъкът върху природен газ. Ще се прилага също и за всички идентични или подобни по естеството си данъци, които са въведени от която и да е от договарящите държави след датата на подписване на Спогодбата като допълнение или вместо съществуващите данъци.